“Tauriņu dārzs”

šĪ ROKASGRĀMATA TIKA VEIDOTA BĒRNAM, KURŠ VĒLĒJĀS IERĪKOT SAVU STŪRĪTI DĀRZĀ. rOKASGRĀMATĀ TIKA IEKĻAUTI AUGI, KAS NEPRASA PIEPŪLI TO KOPŠANĀ. KOPUMĀ TIKA PIEDĀVĀTI 18 AUGI UN 3 DAŽĀDAS KOMBINĀCIJAS AR APRAKSTIEM UN STĀDĪŠANAS IETEIKUMIEM. KĀ ARĪ, KAS VĒL IR NEPIECIEŠAMS, LAI TAURIŅI LABPRĀT UZTURĒTOS ŠAJĀ DĀRZĀ.

“tAURIŅU DĀRZI” IR LIELISKI PIEMĒROTI, LAI TOS VEIDOTI BĒRNI, JO ŠIS DIZAINS NEPRASA AKURĀTISMU STĀDĪŠANĀ UN VAR RADOŠI IZPAUSTIES, VEIDOJOT TAURIŅIEM ATPŪTAS ZONU.

kANĀDA, KAMLOOPS


“Pļavas dārzs”

Šis projekts tika īstenots lauku teritorijā, tas tika veidots vadoties pēc “ekoloģiskā dizaina” pamatprincipiem. Galvenais uzdevums bija saglabāt lauku sajūtu, bet tajā pašā laikā veidot īpašas noskaņas atpūtas zonu. 

tika izveidots “PĻAVAS dārzs”, kurā ir izvēlēti augi, kas pievilina labvēlīgos kukaiņus, dod mājvietu maziem zvēriem un arī putniem draudzīgu vidi. Tuvāk soliņam, ir paredzēta vieta zemenēm, lai atpūšoties var tās baudīt un dzeramā ūdens trauks putniem. 

Rokasgrāmatā tika pieminētas arī permakultūras vadlīnijas un kā veidot šādu dārzu, kādus augus labāk izvēlēties, ņemot vērā klimatiskos apstākļus un viena skice piemēram.

Latvija, cīrava

Previous
Previous

Dobes pārplānošana

Next
Next

Teritorijas dizains